שלום אורח, התחבר !

חדשות הקיבוץ

ברוכים הבאים

ברוכים הבאים לאתר יפעת!

גשם תשפ"א

22.11.20 היום נמדדו 19 מ"מ
מתחילת מאי נמדדו 110 מ"מ
מתחילת השנה נמדדו 110 מ"מ

נר נשמה

 מועדי יום השנה לחברי יפעת
מופיע ב"נר נשמה" במדור "נזכור"
בעמוד הבית.

מה קורה

מגזין הוידאו החודשי "מה קורה"
נמצא ב"רוח מקומית".
האחרון מופיע גם בדף הבית.

לוח אירועים

אוקטובר 2018

חמור חמורותיים
תצוגת מפעל הסריגים ברחוב הענפים, חג האסיף תשמ"ט (1988)
   

אחד המאפיינים של ערב סוכות ביפעת היה במשך שנים רבות "רחוב הענפים", שנפרשׂ לאורך הכביש שבין מגרש החנייה לבין אולם התרבות ועל מדשאות האולם. צוותי הענפים השקיעו את מיטב הדמיון היוצר, הזמן ויכולת הביצוע על מנת להציג את הענף במיטבו. לא פעם חשפה התצוגה כשרון יצירה במקום שאיש לא ציפה לו, לא פעם התגלה הומור בלתי צפוי מצד צוות קשוח. 

בסוף מסכת סוכות, אחרי שמרכז המשק היה מכריז על "ענף השנה" על סמך הישגי הענפים בשנה שחלפה, היו השופטים מודיעים איזו תצוגה היתה המוצלחת ביותר ברחוב הענפים. שמירה על אלמוניות השופטים היתה הכרחית לשיפוט בלתי מוּטֶה וזהותם נודעה רק כאשר עלו לבמה להעניק את הפרס לתצוגה המצטיינת. גודל הענף והרכב הצוות נלקחו כמובן בחשבון: הרי אין דומים הביתנים הצנועים הנחמדים של "פינתי" ו"טעם", הנהלת החשבונות או משק הילדים, למיזם גרנדיוזי של גידולי השדה או שלהב, או לשולחנות העמוסים של המטבח ("ענף המזון") עם היכלי העוגות נוטפות הדבש, קרן השפע של הפירות והסוכות הקטנות של הפחזניות המתוקות. ובכל זאת, וחרף כל השקלולים הנדרשים, זכה מפעל הסריגים שנה אחר שנה לציון לשבח על מקוריות התצוגה. מי היה המוח היוצר? – "חשבנו יחד!", משיבים עד היום מי שהיו חברים בצוות המפעל, שנסגר בשנת 2000.   

 ברחוב הענפים של סוכות תשמ"ט (1988) שימש כדוגמן הבית של המפעל חמור שלראשו כובע רחב-שוליים. לבוש בבגד הגוף היפהפה שנסרג עבורו באדום וירוק, כשלצווארו צעיף חם קשור בנונשלנטיות, לעס הדוגמן חציר בנחת ונער "חג שמח" אל הציבור החוגג שעבר על פניו. המודעות הסרוגות מאחוריו הצחיקו את החברים. "ומי שכן לובש סוודר אינו חמור?", שאל יעקב לוין את שמואל פרידלנדר. "התשובה לפניך", השיב לו שמואל...

חג האסיף. לו תהא שנת תשע"ט כשנים הטובות לברכה.
  

מרים אהרוני, 2018