שלום אורח, התחבר !

חדשות הקיבוץ

ברוכים הבאים

ברוכים הבאים לאתר יפעת!

נר נשמה

 מועדי יום השנה לחברי יפעת
מופיע ב"נר נשמה" במדור "נזכור"
בעמוד הבית.

מה קורה

מגזין הוידאו החודשי "מה קורה"
נמצא ב"רוח מקומית".
האחרון מופיע גם בדף הבית.

לוח אירועים

אוקטובר 2020

יוּקְשְׁרוּ כּוּלָם אֲגוּדָה אַחַת

  


בני הנעורים שרים בסוכה, סוכות תשכ"ח (אוקטובר 1967)

  

בעשורים הראשונים ביפעת הרבו לשיר בצוותא. כמעט בכל חג היתה תוכנית החג נמשכת בשירה אל תוך הלילה. כך בערב ראש השנה, אחרי ליל הסדר, בערב יום הזיכרון ומדי פעם גם בערבי שבת. בחגים שנמשכים שבוע – סוכות, חנוכה, פסח – שולב כמעט תמיד גם ערב שירה. האקורדיון הוביל את השירה וגם את הריקודים, ולא בכדי היו לנו הרבה אקורדיוניסטים. המילים של השירים לא הוקרנו על מסך, לרוב גם לא חולקו שירונים. מי שלא זכר את המילים, שר את המנגינה בלעדיהן. רבים היטיבו אז לשיר – תוצאה של החינוך המוזיקלי ושירת המקהלה. קול נוסף אל קול, גוון הצטרף לגוון – שירת רבים במיטבה.

בני הנעורים שרו עם כלל הציבור, אך היו לחברת הילדים גם ערבי שירה משלה. בתמונה שלפנינו שרים בני חברת הילדים ומדריכיהם בסוכה, יושבים על מזרוני עשב הים (שכנראה הובאו עוד מקבוצת השרון). השיר כנראה שמח, לפי מחיאות הכפיים. דופנות הסוכה הגדולה עשויים כפות דקלים והסכך – ענפי איקליפטוס. היא מקושטת בשרשרות תפוחים (אמיתיים, לא מנייר!), רימונים ואשכולות תמר, וכמובן גם בפסוקי המקרא על ארבעת המינים.

משמאל לימין: במעגל החיצוני - חגי מירום (מדריך כיתת אלון), יוספי דיטל (מדריך?), לא מזוהה, חגי קושט, משה פינל, מיכאל בר-לבב, יוספי יוגב, יוסי מנור, צילה דאובר, רבקהלה בירנבאום (האקורדיוניסטית, שירדה מחבילת הקש לארץ למנוחה קצרה)במעגל האמצעי - גילה כהן, אדית בן-הרוש, חנן פקר, אורה בן-חיים, אשר יהלום, שמואל ברונר, עפרה שפר, דינה פורת, תמי ברזילי, פנינה רוסלר, עדינה אונגר. במעגל הפנימי - לא מזוהה, יהודה קולניק, דוד ישראלי, אורה לוין, מיכאל קאופמן, עופר אילן.

הלוואי שנשוב בקרוב לשיר יחד.

  

חג שמח!

מ.א.