שלום אורח, התחבר !

חדשות הקיבוץ

ברוכים הבאים

ברוכים הבאים לאתר יפעת!

נר נשמה

 מועדי יום השנה לחברי יפעת
מופיע ב"נר נשמה" במדור "נזכור"
בעמוד הבית.

השתתפות בצער

עם פנינה יעקובוביץ' והמשפחה 
אנו שותפים בצער על מות 
דב ז"ל
יהי זכרו ברוך.

מזל טוב

לאיימי ואורי שבתייב
להולדת הבת
נכדה למרשה ובנצי גפן.
ברכות לכל המשפחה!

מה קורה

מגזין הוידאו החודשי "מה קורה"
נמצא ב"רוח מקומית".
האחרון מופיע גם בדף הבית.

לוח אירועים

גלגלי הברזל בחלונות

גלגלי הברזל בחלונות
 
     הארכיטקט שתכנן את המוזיאון הציע לקבוע גלגלי ברזל בחלונות, כי רצה שבחלונות יהיה סממן של המוזיאון. בהתחלה לא קיבלנו את זה. אמרנו: "החלונות הם בשביל לראות את הנוף", אבל הוא התעקש: "מי שירצה לראות את הנוף ייצא החוצה. החלון הוא משהו אחר". הרמתי גלגל לחלון, וכולם הסתכלו ואמרו: "זה ממש יפה". בזה נגמר הוויכוח.
     החלונות נעשו עוד קודם ומידותיהם כבר היו קבועות. חיפשתי ומצאתי שהגלגל המתאים בדיוק למידת החלון הוא גלגל של מגוב מהפֵּך. ביפעת מצאתי כלי עם ארבעה גלגלים, אבל בקיר המוזיאון שישה חלונות...
     והנה, ביום ראשון עומד המוזיאון להיפתח ברוב-עם, ובשבת עוד חסרים לי שני גלגלים. ידעתי שעל יד בלפוריה עומד מגוב מהפך מחוץ למושב. שנים הוא עומד שם על ארבעת הגלגלים שלו. לא ידעתי של מי הוא, אבל הייתי כבר כל כך לחוץ, שאמרתי לחבר'ה: "אין ברירה, נביא את הגלגלים האלה בלי רשות".
     במוצאי שבת, אחרי האסיפה, ירדנו עשרה חבר'ה לבלפוריה במכוניות. חלק הוצבו באבטחה וחלק תפסו כלי עבודה. רפאל אופיר היה הג'ק – הוא הרים את המגוב באוויר והתחלנו לעבוד על פירוק הגלגלים. עם כל אוטו שעבר על הכביש נשכבנו – ממש פעולה בשטח אויב. לבסוף הצלחנו להוריד שני גלגלים בחושך. הסענו אותם הביתה וקבענו אותם בחלונות. ביום ראשון נחנך המוזיאון עם גלגלים בכל ששת חלונותיו.