שלום אורח, התחבר !

חדשות הקיבוץ

ברוכים הבאים

ברוכים הבאים לאתר יפעת!

גשם תש"ף

27.3.20 היום נמדדו 1 מ"מ
מתחילת מרץ נמדדו 87.5 מ"מ
מתחילת השנה נמדדו 718 מ"מ
שהם 130.5% מהממוצע הרב-שנתי

נר נשמה

 מועדי יום השנה לחברי יפעת
מופיע ב"נר נשמה" במדור "נזכור"
בעמוד הבית.

מזל טוב

לצליל ורום תרשיש
להולדת הבת
נכדה לנוגה ומשה תרשיש.
ברכות לכל המשפחה!

מזל טוב

לציפי ולחיים אזולאי
להולדת הנכדה
בת לרותם ויוני.
ברכות לכל המשפחה!

מזל טוב

לתור ושי שוורץ
להולדת הבת
נכדה למיכל ויעקובי דורון
ברכות לכל המשפחה!

מה קורה

מגזין הוידאו החודשי "מה קורה"
נמצא ב"רוח מקומית".
האחרון מופיע גם בדף הבית.

לוח אירועים

הכרת תודה

הכרת תודה
 

בתחילת כיתה יב' קיבלנו על עצמנו להפסיק את הנסיעות הגנובות בטנדר שעמד לרשותו של צבי יוגב לצורכי עבודתו בקואופרטיב "התבור".  גיורא גולדמן, שסיים את הלימודים בבית הספר לפני קו הגמר הפורמאלי ונכנס למעגל העבודה במשק, סירב לקבל את "דין התנועה" והמשיך להתאמן בנהיגה לילית בשדות. התנעת הטנדר היתה פשוטה: מוציאים את החוטים של מפתח ההתנעה, מחברים אותם יחד, מתניעים ונוסעים. בגמר אחת הנסיעות התרשל גיורא ולא חיבר כהלכה את החוטים חזרה למקומם.

   

בבוקר המחרת, בדרכו לעבודה, הבחין גיורא בצבי המנסה לשווא להתניע את הרכב. הוא ניגש אל צבי ושאל בנימוס אם אפשר לעזור. צבי שמח מאוד לעזרה הבלתי צפויה – גיורא היה ידוע בכישוריו הטכניים המעולים. תקוותו לא נכזבה: גיורא חיבר חיש קל את החוטים למקומם הנכון והתניע את הרכב. בעלון יפעת הבא התפרסמה רשימתו של צבי הנרגש בשבח בני הדור הצעיר, שהם "מנומסים ונכונים תמיד לעזרה גם בלי שהתבקשו". "אני לא ידעתי עד כה שהצעירים שלנו הם כאלה", כתב צבי, "לכן חשוב לי לשתף בהרגשתי הטובה את כל החברים".

  

אחרי הופעת העלון, זכה גיורא לגילויי חיבה חמים מצד חברים רבים. הוא מצידו, ליתר ביטחון, הקפיד מאז לחבר את החוטים נכון בתום נסיעותיו הליליות בטנדר.

 

יואב אהרוני