שלום אורח, התחבר !

חדשות הקיבוץ

ברוכים הבאים

ברוכים הבאים לאתר יפעת!

נר נשמה

 מועדי יום השנה לחברי יפעת
מופיע ב"נר נשמה" במדור "נזכור"
בעמוד הבית.

השתתפות בצער

עם משפחת שחר
אנו שותפים בצער על מות 
ישראל ארזי (שחר) ז"ל
יהי זכרו ברוך.

מזל טוב

לנעמי לוי
להולדת הנכדה
בת למיכל
ברכות לכל המשפחה!

מה קורה

מגזין הוידאו החודשי "מה קורה"
נמצא ב"רוח מקומית".
האחרון מופיע גם בדף הבית.

לוח אירועים

ינואר 2014

ראש השנה לאילנות

נבחרת החברים מול נבחרת חברת הילדים במסיבת חג האילנות תשכ"ה (1965) בהנחיית יאיר פסחי
חברים מימין לשמאל: מרדכי בן-דור, שרה ברון, יורם מחניימי, שלמה שילה, יוסף אהרוני
חברת הילדים משמאל לימין: חגית חורן, בני אדר, צבי גלעד, נעם בן-ישראל, דן שפר
נציג חברת הילדים במזכירות החידון (משמאל): יהודה רייזנר
 
במשך שנים רבות צויין ט"ו בשבט בטקס נטיעות רב-משתתפים – מכל הגילים, אלא שבכך לא היה די ובערב שבת הסמוך למועד נערכה קבלת שבת שהוקדשה לחג האילן. חדר האוכל לבש חג. על הקירות ניתלו, מעשה ידי אמן מקרטון, פרחי שקדיות ופירות הדר, ענפי תמר ותפוח. בחזית הידרו את חדר האוכל פסוקי מקרא שהכיר כל ילד כבר מגיל הגן: "וכי תבואו אל הארץ ונטעתם כל עץ", "כי האדם עץ השדה" "נוצר תאנה יאכל פריה" וכו'. בכניסה נפרשה תערוכה של ענפי עצים ושיחים עם שמותיהם ומאפייניהם, למען יידעו קטנים וגדולים שלכל צמח יש שם וזהות ואופי המיוחד רק לו.
 
זה היה חגם הגדול של אנשי העצים ביפעת: אנשי גן הנוי והמטעים, ובהמשך גם עובדי הפרדס, מסרו דו"חות ושיתפו את הציבור בסיכומים השנתיים ובתוכניות העתיד. המנגנים ניגנו, והציבור השתתף בשירי ט"ו בשבט הנחמדים. כיבוד של פירות טריים ויבשים שימח את הלבבות. בחלק האחרון, "החלק הקל" של הערב, היו שעשועונים וחידונים נושאי פרסים, שבהם נדרשו המשתתפים להפגין את ידיעותיהם בכל מה שקשור לעץ ולטבע. הקהל היה שותף נלהב, ולרוב גם משתתף פעיל בשאלה שעליה התקשו המשתתפים לענות.
 
בצילום מחג האילן תשכ"ה (ינואר 1965), מנחה יאיר פסחי חידון בין שתי נבחרות: נבחרת חברים רב-דורית ונבחרת חברת הילדים. ברשומות לא מצאנו איזו מן הנבחרות זכתה בתחרות וגם השאלות לא נשמרו. אבל נשמר היטב קשב הדרוך של המשתתפים, אולי משהו ממעורבות הציבור – וכל הקסם, וכל הגעגוע.
 
מרים אהרוני, 2014