שלום אורח, התחבר !

חדשות הקיבוץ

ברוכים הבאים

ברוכים הבאים לאתר יפעת!

נר נשמה

 מועדי יום השנה לחברי יפעת
מופיע ב"נר נשמה" במדור "נזכור"
בעמוד הבית.

השתתפות בצער

עם ליאורה קליינבוים והמשפחה 
אנו שותפים בצער על מות הבן
ערן ז"ל
יהי זכרו ברוך.

מזל טוב

לאיימי ואורי שבתייב
להולדת הבת
נכדה למרשה ובנצי גפן.
ברכות לכל המשפחה!

מה קורה

מגזין הוידאו החודשי "מה קורה"
נמצא ב"רוח מקומית".
האחרון מופיע גם בדף הבית.

לוח אירועים

יש לנו תיש

יש לנו תיש
 
היה זה בקיץ של שנת 1962, אולי 63. באחד הימים חלה התיש הוותיק של משק הילדים. רפאל פסחי, הדירניק הוותיק, שעבד במסירות ואהבה עם הילדים במשק הילדים, ניסה להבריא אותו במשך כמה ימים, אחר כך טיפל בו הווטרינר – אך שום דבר לא הועיל. התיש היה ממש חולה, תש כוחו.

רפאל התייעץ עם מרכז המשק יוסלה כהן מה לעשות. בלית ברירה הוחלט למכור אותו, ויוסלה פרסם בסביבה שאנחנו מוכרים תיש. כשנודע לתיש שעומדים למכור אותו, קיבל מצב רוח, נשכב על הארץ, פשט רגליו ועצם עיניו.

לרפאל היו קשרים טובים באגודת "עזיזה", משכבר הימים. הוא הפעיל את הקשרים, ולאחר השתדלויות מרובות בחלונות הגבוהים של האגודה, הגיע למשק הילדים תיש צעיר ומובחר בהשאלה לכמה שבועות.

עברו כמה ימים. לסוחר הבהמות מטבעון נודע שרוצים למכור אצלנו תיש. הוא הגיע ליפעת וחיפש את רפאל. רצה הגורל, ודווקא באותו יום נסע רפאל לתל-אביב. החברים היפנו את הסוחר למרכז המשק. יוסלה, שלא עודכן בהתפתחויות, שמח מאוד שנמצא קונה לתיש העוֹבר-בּוּטְל. הוא קם מהכיסא במרץ, סגר עסקה על המקום בלי להתווכח על המחיר וירד עם סוחר הבהמות למשק הילדים.

השניים נכנסו לדיר הקטן והחלו במרדף אחרי התיש, שמשום-מה התנגד לרעיון בעוז רוח. רק אחרי מאבק קשה ומר, ביחס כוחות עודף של שניים נגד אחד, הצליחו איכשהו לתפוס את התיש הצעיר ולהעלות אותו לטנדר.

בערב פגש יוסלה את רפאל ובישר לו את הבשורה המשמחת על מכירת התיש. הוא לא הבחין בהבעת פניו של רפאל, והוסיף: "מה אגיד לך, רפוליק, ממש התפלאתי איך לתיש זקן וחולה יש כל כך הרבה כוח"...

לפי "צהלון", עלון חיילי יפעת בעריכת יאיר פסחי, 4.3.1966