שלום אורח, התחבר !

חדשות הקיבוץ

ברוכים הבאים

ברוכים הבאים לאתר יפעת!

הודעת אבל

הננו מודיעים בצער
על פטירת חברתנו היקרה
פנינה ישראלי ז"ל.
יהי זכרה ברוך.

נר נשמה

 מועדי יום השנה לחברי יפעת
מופיע ב"נר נשמה" במדור "נזכור"
בעמוד הבית.

מזל טוב

לאפרת סלע
להולדת הנכד עמרי
בן להלל ומאיה.
ברכות לכל המשפחה!

מה קורה

מגזין הוידאו החודשי "מה קורה"
נמצא ב"רוח מקומית".
האחרון מופיע גם בדף הבית.

לוח אירועים

כנס המחולות בדליה

כנס המחולות בדליה
 
זה היה בכנס המחולות המפורסם בדליה. חשקה נפשי ונפש חברי הטוב בניומין לוי לחזות במחולות העם, אף שלא נרשמנו מראש. בערב הצטרפנו למשאית שהסיעה את חובבי המחול מיפעת לדליה, ושמנו מבטחנו בתושייה של הרגע. בשער הראשי נפרדנו מן החברים המצויידים בכרטיסים, ושמנו פעמינו אל שער הרקדנים.
 
במהירות אלתרנו תלבושת חריגה. "אתה מהלהקה הדרוזית?", שאל אותי השומר התורן, כשצצתי מולו רעול-פנים, חגור באבנט אדום. "יפה ניחשת", השבתי, ושיפרתי את הכאפיה שעל ראשי. "ואתה?", פנה השומר אל בניומין, "מהלהקה הכורדית, נכון?" – בניומין הבליט בגאווה את החזה, שעליו הוצלבו הבנדולרות: "יש לך טביעת עין מקצועית!", החמיא לשומר. צעד ריקוד קטן, ועוד אחד – ואנחנו בפנים.
 
ערב המחולות נגמר. החברים מיהרו אל המשאית. הנהג שאל: "כולם כאן?"... "כולם כאן, סע!", ענו לו, אחרי שוידאו שכל אלה שנרשמו עלו למשאית. אני, המחולל הדרוזי, ובניומין, הרקדן הכורדי, נשארנו לבד בשטח...
בלית ברירה ניגשתי אל ג'יפ משמר הגבול, הרכב האחרון שנותר במגרש, ואמרתי בלחש למפקד: "ראה, יש כאן בעיה עדינה... לבחור העצבני שעומד שם בצד יש התפרצויות אלימות מסוכנות. הוא הצליח להגיע הנה אחרי שברח מהמשגיח הצמוד שלו. מביתו ביפעת התקשרו בבהלה שנעשה מאמץ לאתֵר אותו ולהחזיר אותו הביתה. רק עכשיו מצאתי אותו – קשה להעריך מה יהיו התוצאות של הישארותו כאן בחושך"...
 
המפקד התרשם עמוקות מחומרת העניין. בשקט הורה לי להביא את המשוגע לרכב. לא היה גבול להערכתו את נכונותי להתנדב ללוות את החולה המסוכן ולהשגיח עליו בדרך. "אתה רואה שהנעליים שלו בלי שרוכים...", לחשתי באוזני המפקד. דמו של האיש האמיץ קפא. "כן, אני רואה", השיב, "והבנדולרות האלה... אני מעריץ אותך על התנהגותך בפרשה זו. אנחנו נעניק לך ציון לשבח על התנהגות אזרחית למופת!"
 
נחמיה פרומקין
 
הערת המלביה"ד:
למותר לציין, שכאשר בניומין סיפר את הסיפור, היה הוא האזרח למופת ונחמיה היה המשוגע.