שלום אורח, התחבר !

חדשות הקיבוץ

ברוכים הבאים

ברוכים הבאים לאתר יפעת!

נר נשמה

 מועדי יום השנה לחברי יפעת
מופיע ב"נר נשמה" במדור "נזכור"
בעמוד הבית.

השתתפות בצער

עם ליאורה קליינבוים והמשפחה 
אנו שותפים בצער על מות הבן
ערן ז"ל
יהי זכרו ברוך.

מזל טוב

לאיימי ואורי שבתייב
להולדת הבת
נכדה למרשה ובנצי גפן.
ברכות לכל המשפחה!

מה קורה

מגזין הוידאו החודשי "מה קורה"
נמצא ב"רוח מקומית".
האחרון מופיע גם בדף הבית.

לוח אירועים

כרטיס זוגי

כרטיס זוגי
   

ב'גורן יזרעאל' (היום בתחומי מכללת עמק יזרעאל) נהנו אנשי העמק בחודשי הקיץ מהצגות ממיטב הרפרטואר של התיאטרון הישראלי. המושבים היו שורות של בלוקים לבניין – לא הכי נוח בעולם. החומה בגובה של כ-2.5 מטר שהקיפה את הגורן, לא היתה בלתי עבירה לצעירים חובבי תיאטרון חינמי. כאשר התברר שיש הסתננות המונית של צעירים מעל החומה, הונחה עליה קונצרטינה. המכשול החדש לא מנע כניסת חינם מצעירים נלהבים במיוחד, אבל ההסתננות פחתה במידה ניכרת.

   

בחודש אוגוסט 1957 הגיעה לגורן הצגת הבימה "סנונית בחוף מיומבה", בכיכובה של גילה אלמגור בת ה-18. גילה היתה חברת ילדות של בת כיתתנו צפורה יהלום משכֵנוּתָן בעבר הרחוק בגת רימון בפתח תקווה. גילה העבירה לציפּקה שלנו מספר כרטיסים להצגה, וציפקה מיהרה להביא את הכרטיסים אל מועצת החכמים של הכיתה. בכל כרטיס היה צד של הביקורת שאותו תולש הסדרן בכניסה. מייד הפכנו כל כרטיס לזוגי: בצד השני של הכרטיס ניקבנו שורת חורים בעזרת סרגל וחוד של מחוגה, ועל החלק שמעבר לחורים איירנו בדיו שחורה את המילה "ביקורת". בני הכיתה שלב א' נכנסו למתחם הגורן עם הביקורת האמיתית והעבירו מעל החומה את הכרטיסים לבני הכיתה שלב ב'. אלה לקחו את הכרטיסים ונכנסו בלי קושי בעזרת הביקורת הנוספת – הסדרנים המזיעים לא הבחינו בהבדל.

  

עד היום אני זוכר: ההצגה (כתיבה: יוש; במאי: שרגא פרידמן; לחנים: יוחנן זראי; פזמונים: דידי מנוסי) לא היתה משהו, אבל גילה אלמגור היתה נהדרת וההצגה הזאת סללה את דרכה לקריירה מפוארת.

 
יואב אהרוני