שלום אורח, התחבר !

חדשות הקיבוץ

ברוכים הבאים

ברוכים הבאים לאתר יפעת!

נר נשמה

 מועדי יום השנה לחברי יפעת
מופיע ב"נר נשמה" במדור "נזכור"
בעמוד הבית.

מה קורה

מגזין הוידאו החודשי "מה קורה"
נמצא ב"רוח מקומית".
האחרון מופיע גם בדף הבית.

לוח אירועים

מאבד כרוני

מאבד כרוני
 
אבנר גלילי היה ידוע כמאבד כרוני של חפצים. שום חפץ לא יצא מכלל זה, אבל כידוע יש חפצים שאובדנם גורם צער יותר גדול...

מבין החפצים שאבנר הצטער במיוחד על אובדנם היו המצלמות. אחרי ששכח מצלמה ישנה במצדה בטיול השנתי למדבר יהודה עם חניכיו, מחזור 'ארז', ואחרי ששכח מצלמה חדשה במצפה רמון בטיול השנתי של הכיתה למכתשים, החליט אבנר שיותר זה לא יקרה! כאשר יצאו הארזים בכיתה יב' לאזור אילת, יצא אבנר מצוייד שוב במצלמה חדשה. בהתארגנות ללילה במכתש תמנע החביא את המצלמה היקרה בכד הריק ממים ושם את הכד למראשותיו.

בבוקר קמו כולם קצת לפני הזריחה. לאבנרי, כמדריך, היו הרבה עניינים על הראש. הוא נזכר שהכד הגדול ריק וביקש מאברהמי קול ומוטי בר-לבב למלא אותו מים מן העוקב ולקחת אותו איתם. כשעתיים אחר כך הגיעו לפטריה המפורסמת. אבנר רצה לצלם את החבר'ה על רקע הפטריה ורק אז נזכר... בתחתית הכד הגדול נחה המצלמה החדשה שלו כאבן שצללה לתחתית הבאר.

לא עבר זמן רב, ואבנרי יצא למילואים. כשחזר מהמילואים התברר לו שהמצלמה החדשה, זאת שנרכשה אחרי הטיול השנתי של כיתה יב', איננה... הפעם היה אבנר ממש בטוח שהמצלמה חזרה איתו מהמילואים. לא היה לו ספק: המצלמה נגנבה – וביפעת! המשטרה חקרה אחד לאחד את כל תלמידי האולפן, מלבד אחד, שנסע לדברי חבריו לרמת יוחנן, זה היה חשוד מאוד – מה יש לו לחפש שם?...

אחד השוטרים יצא בעקבותיו. ברמת יוחנן שאלה אותו חברה מאירת פנים את מי הוא מחפש. השוטר סיפר שהוא מחפש תלמיד אולפן מיפעת. מיפעת?, שמחה נירה שלם-גלילי, אני במקור מיפעת. למה אתה מחפש אותו? הוא חשוד בגניבת מצלמה, ענה השוטר. ממי? התעניינה נירה. מאבנר גלילי, השיב השוטר. מה אתה אומר!, התפלאה נירה, איך אבנרי אחי איבד את המצלמה החדשה שלו אחרי המילואים, אם ממש לפני צאתו למילואים ביקר אצלנו ושכח אותה על הכורסא?... השוטר שמח מאוד – לא בכל יום מצליחה המשטרה להשיב חפץ אבוד לבעליו.

כשהלך עם נירה לקחת את המצלמה, אמר לה השוטר: אחיך מפוזר מאוד...

כן, השיבה נירה, אבל אני אפילו עוד יותר. כשסיימתי את השירות הצבאי התברר שרשום על שמי אובדן של 47 שמיכות דקות. לא ידעתי מה לעשות. במשק ניחמו אותי: נעזור לך – וליקטו מכל מקור אפשרי 47 שמיכות בדיוק. נסעתי עם השמיכות לבסיס והכנסתי את החבילה גדולה לתא המטען של האוטובוס. רק כשהתחלתי לצעוד לבסיס בלב קל ובצעד קל, נזכרתי ששכחתי את השמיכות באוטובוס...

לפי "צהלון", עלון חיילי יפעת בעריכת יאיר פסחי, 30.11.1965