שלום אורח, התחבר !

חדשות הקיבוץ

ברוכים הבאים

ברוכים הבאים לאתר יפעת!

נר נשמה

 מועדי יום השנה לחברי יפעת
מופיע ב"נר נשמה" במדור "נזכור"
בעמוד הבית.

השתתפות בצער

עם משפחת שחר
אנו שותפים בצער על מות 
ישראל ארזי (שחר) ז"ל
יהי זכרו ברוך.

מזל טוב

לנעמי לוי
להולדת הנכדה
בת למיכל
ברכות לכל המשפחה!

מה קורה

מגזין הוידאו החודשי "מה קורה"
נמצא ב"רוח מקומית".
האחרון מופיע גם בדף הבית.

לוח אירועים

מרץ 2019

שׁוֹשַׁנַּת יַעֲקֹב צָהֲלָה וְשָׂמֵחָה  
תזמורת יפעת בפתיחת נשף פורים תשכ"ו (1966)
משבעת נגני התזמורת רואים ארבעה:
יעקב לוצקי עם התוף ואחריו הנשפנים: שמואל ביאלובונס, אברהם עמית וזליג סובול.
לפניהם, בגבו אלינו: מנצח התזמורת, דוד מנור.
 

נשפי פורים ביפעת נפתחו בסיפור המגילה הנושן (הוותיקים העדיפו לקרוא למסיבת פורים "נשף" או "משתה": מסיבות יש הרבה, נשף/משתה – רק פעם בשנה). החגיגה נפתחה כשהכרוז רעם בקולו: "הקשיבו-הקשיבו!" – וסובב רעשן עץ ענקי. הקהל נדרך. דוד מנור ליהטט בשרביט המנצחים במיומנות ותזמורת יפעת החד-פעמית צעדה בעקבותיו בקצב של מרש פורים. בראש הלם המתופף בעוז בתוף הגדול שעל חזהו. אחריו רקעו בקצב הנשפנים עם הטוּבּוֹת הנוצצות. לא היה ספק: הנשף החל ברגל ימין! הקהל מחא כפיים באקסטזה והאווירה התחשמלה בן-רגע.

    

הכובעים של נגני התזמורת הוכנו בתשומת-לב והקפדה מרובה על ידי דוד מנור בְּרוּך הכישרון. המעילים האדומים עם האבנטים הלבנים הרחבים נתפרו במתפרות הבית על פי הנחיותיו המדויקות של דוד והחזיקו מעמד עשרות שנים. נראה שאת ההשראה לתלבושתם וכליהם של הנגנים שאב דוד מתזמורות מכבי האש של ימי נעוריו.

בעקבות התזמורת נכנסו לחדר האוכל גם המלך אחשוורוש, מלכת אסתר היפהפייה וגם מרדכי היהודי בלבוש התכלת, רכוב על סוס שגרר בראש מושפל המן הרשע. כולם התקבלו במחיאות כפיים סוערות, שהותרו בפורים (בהזדמנויות אחרות, אפילו בקונצרטים והצגות, לא מחאו כפיים – זה נחשב אז למנהג בורגני, שאינו הולם את חיינו). אחרי סיפור המגילה נמלא חדר האוכל צחוק, ריקודים ושירה, והמון הופעות, הפתעות משעשעות ושתייה – עד אור הבוקר.

חג פורים שמח!

מרים אהרוני, 2019