שלום אורח, התחבר !

חדשות הקיבוץ

ברוכים הבאים

ברוכים הבאים לאתר יפעת!

הודעת אבל

הננו מודיעים בצער
על פטירת חברתנו היקרה
פנינה ישראלי ז"ל.
יהי זכרה ברוך.

נר נשמה

 מועדי יום השנה לחברי יפעת
מופיע ב"נר נשמה" במדור "נזכור"
בעמוד הבית.

מזל טוב

לאפרת סלע
להולדת הנכד עמרי
בן להלל ומאיה.
ברכות לכל המשפחה!

מה קורה

מגזין הוידאו החודשי "מה קורה"
נמצא ב"רוח מקומית".
האחרון מופיע גם בדף הבית.

לוח אירועים

צוות לשילוב חברתי

צוות לשילוב חברתי
 
הצטרפות מתיישבי ההרחבה ליפעת מהווה שינוי משמעותי בחיי כולנו.
אפשר להתייחס לשינוי בחשש ועוינות ולהתבצר בדעות קדומות, הסתגרות, חוסר קבלה וחשדנות. ישנם בין חברי יפעת חברים החרדים למעמדם האישי וגם לרכוש הקיבוץ ומעמדו, הרואים במתיישבי ההרחבה איום קיומי. מאידך, ישנם בין אנשי ההרחבה מתיישבים החוששים למעמדם, ורואים בדאגה את האפשרות שהקיבוץ ישתמש עבור עצמו בלבד בכספים ששילמו עם כניסתם. הצוות לשילוב חברתי מאמין שאפשר להפיג בהדרגה את החששות משני הצדדים ולבנות גשר של הבנה ואמון.
 
כתוצאה מהשינוי הגדול באורחות החיים בקיבוץ יפעת ומהלכי ההפרטה, נוצרה התרחקות בין החברים והסתגרות של איש בביתו. מורגשת ירידה משמעותית בהשתתפות פעילה בחגים וברצון והנכונות להיות שותפים בחיי הקהילה ולמלא בה תפקידים. עם הצטרפותם של חברי הקהילה החדשים, יש לנו – חברי הקיבוץ – הזדמנות נהדרת לגלות מחדש את יפעת היפה, להחיות את הקהילה ולהזרים בעורקיה אנרגיה צעירה וטובה. ביישובים סמוכים מדווחים שכתוצאה מהרוח החדשה שהביאו חברי ההרחבה הקהילתית, חזרו חברים בקיבוץ לפעילות בקהילה לאחר תקופה ארוכה של ישיבה בבית. לזה אנחנו שואפים להגיע גם ביפעת.
 
מטרת הצוות לשילוב חברתי היא לפעול למען יצירת חיבור, היכרות ואמון הדדי. אנחנו מזמינים את כל הקהילה – חברי הקיבוץ והמתיישבים – להצטרף לפעולות שיבססו ויחזקו את ביתנו המשותף. בקרוב נשלח שאלון שמטרתו לעזור לנו ליזום פעילויות שיענו בצורה הטובה ביותר לצרכים של קהלי היעד השונים בקהילה.
 
שלכם ולרשותכם,
הצוות לשילוב חברתי:
שרה אליהו, אבישג הנדלר ואתי אורן – קיבוץ
איריס אבן חיים, סיגלית שכנר ורונה תהילים - הרחבה