שלום אורח, התחבר !

חדשות הקיבוץ

ברוכים הבאים

ברוכים הבאים לאתר יפעת!

נר נשמה

 מועדי יום השנה לחברי יפעת
מופיע ב"נר נשמה" במדור "נזכור"
בעמוד הבית.

מזל טוב

לאיימי ואורי שבתייב
להולדת הבת
נכדה למרשה ובנצי גפן.
ברכות לכל המשפחה!

מה קורה

מגזין הוידאו החודשי "מה קורה"
נמצא ב"רוח מקומית".
האחרון מופיע גם בדף הבית.

לוח אירועים

פסחי נמרוד
נמרוד פסחי
בן איה לבית וקסלר ויאיר פסחי
נולד ה' אדר ב' תשכ"ז, 17.3.1967
נפל כ"ח ניסן תש"ן, 22.4.1990
 
סיפור חייו
נמרוד נולד ביפעת ביום ה' באדר ב' תשכ"ז, 17.3.1967 – בן שני לאיה ויאיר, אח למעין בת השלוש. שלוש שנים לאחר מכן נולד הבן השלישי במשפחה – יפתח. נמרוד נקרא על שם בן דודו נמרוד שכטר ז"ל, שנפל במלחמת העצמאות בבית הערבה. נמרוד גדל והתחנך ביפעת, להוציא שנתיים שבהן עשו הוריו בשליחות בארצות-הברית. את לימודיו התיכוניים עשה בבית-הספר התיכון 'העמק המערבי'.
 
נמרוד היה ילד מוכשר, שהצטיין בלימודיו בכל המקצועות. הוא בלט במנהיגות טבעית, שלא נבעה מהקרנת סמכותיות כי אם מסגולותיו האישיות האמיתיות: צניעות וענווה, רגישות לזולת ונכונות לעזור בלי לצפות לתמורה. בשנות הנעורים הדריך כיתה צעירה ביפעת, וחניכיו אהבוהו מאוד. אף שהיה נער מופנם, היה פעיל בחברת הילדים בתחומי התרבות והחברה ומעורב בהוצאת העלון. קשרי החברות שיצר הצטיינו בעומק ובאינטנסיביות. נמרוד היה חובב שירה ואהב להאזין לביצועיו של אריק אינשטיין ולקרוא את שיריו של יהונתן גפן. גם הוא עצמו כתב שירים, אך הצניע אותם ורק מעטים זכו לראותם.
 
מגיל צעיר התעניין נמרוד בתעופה ומטוסים. הדבר התבטא בבניית דגמי מטוסים ומשחקי הרכבה, בתחפושות שבחר ובדגמים שיצר בשיעורי המלאכה. כמעט כמובן מאליו התגייס לחיל האוויר. בשל ראייתו הלקויה לא יכול היה להיות טייס קרב והופנה למסוקים. לפי עדות חבריו, הצטיין בניווט אווירי וחברים למדו לנווט בזכותו.
 
נמרוד נפל בגיל 23 בתאונת מסוקים במהלך טיסת אימונים בבקעת הירדן ביום כ"ח בניסן תש"ן, 23.4.1990. באותו אסון נהרג גם בן יפעת נוסף – חגי קושט ז"ל. אחרי מותו הועלה לדרגת סרן.
לזכרו ראה אור קובץ הזיכרון "נמרוד".
 
נמרוד אהב שירה ואף כתב שירים, אך רק מעטים זכו לראותם בחייו. המשפחה הוציאה את השירים שנמצאו בעזבונו בספר בשם "זרעי כאב". לקראת יום השנה השישי לנופלו, הולחנו 12 מן השירים. קלטת השירים נקראת "בתים פזורים".
 
לצפייה בסרט שערך לזכרו של נמרוד ז"ל שלמה עמר לחץ כאן.