שלום אורח, התחבר !

חדשות הקיבוץ

ברוכים הבאים

ברוכים הבאים לאתר יפעת!

הודעת אבל

הננו מודיעים בצער
על פטירת חברתנו היקרה
שולה בן-ישראל ז"ל.
ההלוויה נערכה
ביום ד', 27.5.20
יהי זכרה ברוך.
 

גשם תש"ף

25.5.20 היום נמדדו 1 מ"מ
מתחילת מאי נמדדו 21 מ"מ
מתחילת השנה נמדדו 773 מ"מ
שהם 140.4% מהממוצע הרב-שנתי

נר נשמה

 מועדי יום השנה לחברי יפעת
מופיע ב"נר נשמה" במדור "נזכור"
בעמוד הבית.

מה קורה

מגזין הוידאו החודשי "מה קורה"
נמצא ב"רוח מקומית".
האחרון מופיע גם בדף הבית.

לוח אירועים

רווח נקי

רווח נקי
 
בתפקידי כאקונום באמצע שנות השבעים השקעתי מחשבה רבה גם באסתטיקה של האכילה בחדר האוכל. אחת הבעיות (מני רבות) היתה צלוחיות החרדל על השולחנות. החברים אהבו חרדל והוסיפו אותו לאוכל בנדיבות. כפיות החרדל שהוחזרו לצלוחיות לכלכו את מגש התבלינים ואת כל הסביבה. החלטתי לעבור לחרדל בשפופרות, למרות שזה היה מעט יקר יותר.

  

כל החברים שמחו על החידוש, חוץ מיוסף דאובר. יוסף הודה אומנם שהחידוש תורם לניקיון ולאסתטיקה של השולחן – עניין חשוב מאוד, אבל כאב לו הלב על הבזבוז: כששפופרת מתרוקנת, זורקים אותה לפח וקונים חדשה, לאמור: כל פעם משלמים לא רק על חרדל, כי אם גם על שפופרת – הוצאה מיותרת! יוסף חשב על זה ובא אלי עם הצעה: נפנה לאברהם עדיני שיבנה מתקן למילוי חרדל בשפופרות. יהיה לנו שולחן נקי ומסודר וגם חיסכון כספי. אברהם בן השבעים וחמש היה ממציאן גאוני, אבל באותו הזמן היה עסוק מעֵבר לראש ולא התפנה לפרויקט החדש שהגה ידידו.

  

בתום כמה חודשים עשיתי חשבון וראיתי שבמעבר לשפופרות, מלבד היתרון ההיגייני והאסתטי, הצלחתי אפילו לחסוך קצת: הצריכה ירדה (כנראה משום שלא היה פחת חרדל שנשאר על הכפיות והצלוחיות בתום הארוחה) והוצאות העבודה על מילוי צלוחיות החרדל וניקיון המגשים ירדו במידה ניכרת.

  

יוסי בן-חיים