שלום אורח, התחבר !

חדשות הקיבוץ

ברוכים הבאים

ברוכים הבאים לאתר יפעת!

גשם תש"ף

2.4.20 היום נמדדו 5 מ"מ
מתחילת אפריל נמדדו 5 מ"מ
מתחילת השנה נמדדו 723 מ"מ
שהם 131.4% מהממוצע הרב-שנתי

נר נשמה

 מועדי יום השנה לחברי יפעת
מופיע ב"נר נשמה" במדור "נזכור"
בעמוד הבית.

מזל טוב

לצליל ורום תרשיש
להולדת הבת
נכדה לנוגה ומשה תרשיש.
ברכות לכל המשפחה!

מזל טוב

לציפי ולחיים אזולאי
להולדת הנכדה
בת לרותם ויוני.
ברכות לכל המשפחה!

מזל טוב

לתור ושי שוורץ
להולדת הבת
נכדה למיכל ויעקובי דורון
ברכות לכל המשפחה!

מה קורה

מגזין הוידאו החודשי "מה קורה"
נמצא ב"רוח מקומית".
האחרון מופיע גם בדף הבית.

לוח אירועים

רווח נקי

רווח נקי
 
בתפקידי כאקונום באמצע שנות השבעים השקעתי מחשבה רבה גם באסתטיקה של האכילה בחדר האוכל. אחת הבעיות (מני רבות) היתה צלוחיות החרדל על השולחנות. החברים אהבו חרדל והוסיפו אותו לאוכל בנדיבות. כפיות החרדל שהוחזרו לצלוחיות לכלכו את מגש התבלינים ואת כל הסביבה. החלטתי לעבור לחרדל בשפופרות, למרות שזה היה מעט יקר יותר.

  

כל החברים שמחו על החידוש, חוץ מיוסף דאובר. יוסף הודה אומנם שהחידוש תורם לניקיון ולאסתטיקה של השולחן – עניין חשוב מאוד, אבל כאב לו הלב על הבזבוז: כששפופרת מתרוקנת, זורקים אותה לפח וקונים חדשה, לאמור: כל פעם משלמים לא רק על חרדל, כי אם גם על שפופרת – הוצאה מיותרת! יוסף חשב על זה ובא אלי עם הצעה: נפנה לאברהם עדיני שיבנה מתקן למילוי חרדל בשפופרות. יהיה לנו שולחן נקי ומסודר וגם חיסכון כספי. אברהם בן השבעים וחמש היה ממציאן גאוני, אבל באותו הזמן היה עסוק מעֵבר לראש ולא התפנה לפרויקט החדש שהגה ידידו.

  

בתום כמה חודשים עשיתי חשבון וראיתי שבמעבר לשפופרות, מלבד היתרון ההיגייני והאסתטי, הצלחתי אפילו לחסוך קצת: הצריכה ירדה (כנראה משום שלא היה פחת חרדל שנשאר על הכפיות והצלוחיות בתום הארוחה) והוצאות העבודה על מילוי צלוחיות החרדל וניקיון המגשים ירדו במידה ניכרת.

  

יוסי בן-חיים