שלום אורח, התחבר !

חדשות הקיבוץ

ברוכים הבאים

ברוכים הבאים לאתר יפעת!

נר נשמה

 מועדי יום השנה לחברי יפעת
מופיע ב"נר נשמה" במדור "נזכור"
בעמוד הבית.

מה קורה

מגזין הוידאו החודשי "מה קורה"
נמצא ב"רוח מקומית".
האחרון מופיע גם בדף הבית.

לוח אירועים

תג מחיר

תג מחיר
 
ערב אחד סיפר לי חנן שבזמן שחצה לתומו את המטבח בצהריים, הבחין בפח פתוח מלא סוכריות. אף שהיינו כבר בכיתה י', היה ברור שהחדשה הזאת מחייבת פעולה דחופה – מי יודע למי ולמתי מיועדות הסוכריות. .. סיכמנו שניכנס למטבח ונבדוק ביסודיות את תכולתו של הפח הזה. נכנסנו בחושך למטבח, מצאנו את הפח במקומו וחזרנו עם כיסים מלאים סוכריות עטופות בנייר.
 
על המדרכה, סמוך לצריף שלנו, חיכה לנו שלומיק. שמעתי מה שדיברתם, הודיע לנו. אל תכריחו אותי לדווח... התחיל סחר סוסים על גובה כופר השתיקה. הדיון התנהל בלחישות, שהלכו וגברו ככל שהמו"מ התארך. שלומיק היה קשוח, ואילו אנחנו התנגדנו עקרונית לשיתוף פעולה עם סחטנות, אך הבנו שגם לצדק יש מחיר. לבסוף סוכם גובה הכופר ושלומיק מנה את שללו בקפדנות. ממש לפני שנפרדנו לשלום הופיעה שולה ליסר, מהכיתה שמעלינו. הסתבר שלא שמנו לב לכך שהמו"מ התנהל מאחורי חלונה ממש. בקול צונן, קר כקרח, הודיעה לנו שולה: שמעתי הכול, מחר בבוקר אני מספרת למאיר איילי.
היכרנו את שולה, היה ברור לנו שהיא איננה ניתנת לשיחוד ואין טעם לנסות.
 
חנן ואני זומנו לבירור בועדת החברה של חברת הילדים, שבה נכח מאיר כמשקיף ויועץ שאינו מתערב בהחלטות. שלומיק לא זומן – ידיו היו נקיות, הוא לא פרץ למטבח ורק הלאים מהעבריינים סוכריות שנגזלו מילדי הגן. מלבד זאת, היה גם חבר בוועדת החברה.
 
בזמן הקצר שלפני הבירור הספקנו חנן ואני לתאם עמדות. לפי הצעתו של חנן סיפרנו שבצהריים עברנו במקרה במטבח, הבחנו בסוכריות ונטלנו אחדות – בגלוי לגמרי, לא בגניבה - במקרה לגמרי אף אחד לא היה בסביבה. כיוון שמארוחת הצהריים הלכנו היישר לעבודה, הסתרנו את הסוכריות במקום ובערב רק חזרנו לאסוף אותן. זאת בכלל לא עבירה, טענו להגנתנו. מאיר הסביר בהרחבה מדוע זאת בכל זאת עבירה (שלומיק הנהן בהסכמה), אבל לא ערער על החלטת ועדת החברה להסתפק בהתראה על תנאי, ללא עונש ממשי.
 
יואב אהרוני